V týchto dňoch sa opäť dostala do popredia čoraz naliehavejšia otázka otvorenia materských a základných škôl. Rozhodnutia zo strany Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 2. marca 2021 a opatrenia vlády SR sú aj naďalej nejednoznačné a prichádzajúce na poslednú chvíľu.

Aj napriek tomu, že sa v neprehľadných opatreniach ťažko orientuje, je našou snahou vyjsť rodičom v ústrety. Deti by totiž nemali byť rukojemníkmi situácie, v ktorej sa už viac ako rok nachádzajú a je pre ich zdravý psychický vývoj zničujúca. Situácia je dlhodobo náročná a začína byť neúnosná. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli MŠ Heyrovského 4 s elokovaným pracoviskom na Malokarpatskom námestí 6  od 8. marca otvoriť, a to v nasledovnom rozsahu:

 

                             - deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre,

                             - deti rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce.

                             - predškoláci (prednostne  s nevyhnutným prezenčným výkonom práce )

- záujem o nástup prosím nahláste na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. do piatku 5.3.2021 do 12:00hod . ( Z dôvodu organizačného zabezpečenia a objednania, prihlásenia stravy )

Naši učitelia sú v období kedy čakajú na 2. kolo očkovania, bohužiaľ niektorí sa na očkovanie zatiaľ vôbec nedostali . Aj napriek tomu sa rozhodli nemyslieť na seba, ale obetovať sa pre zodpovedné plnenie svojho povolania. Prosíme, pomôžte im tým, že rovnako budete Vy pristupovať k dodržiavaniu platných opatrení a chrániť nás všetkých.

Našou snahou je podať pomocnú ruku aj rodičom, ktorí to majú s deťmi doma mimoriadne náročné a preto od pondelka otvárame obe pracoviská našej materskej školy. Upozorňujeme však rodičov, že z organizačných dôvodov môže prísť k situácii, že deti nebudú navštevovať svoju kmeňovú škôlku. Pre deti, ktoré zostanú doma bude pripravené aj naďalej dištančné vzdelávanie.

Pred nástupom dieťaťa do materskej školy:

  • Rodič, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti sa pri nástupe dieťaťa do materskej školy musí preukázať negatívnym testom na COVID 19, ktorý nesmie byť starší ako 7 dní.
  • Testovanie pre rodičov, (prípadne deti) ktoré nastupujú do MŠ zabezpečí MČ Bratislava-Lamač v Základnej škole na Malokarpatskom námestí počas víkendu dňa 7.3.2021 - MŠ Heyrovského 8:00 - 9:00 hod.
  •                                        MŠ Malokarpatské nám- 9:00 - 10:00 hod.
  • Rodič môže na testovanie využiť aj iné miesto.
  • Rodič vyplní tlačivá /rodič, dieťa/ – Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré prinesie v deň nástupu do materskej školy.
  • Tlačivá sú k dispozícii nižšie alebo v deň nástupu u službukonajúcej pani učiteľky.
  • V prípade, že dieťa pri nástupe bude mať príznaky zodpovedajúce ochoreniu COVID 19 - zvýšená teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačka, náhla strata chuti a čuchu alebo iné príznaky akútnej infekcie dýchacích ciest nebude môcť navštevovať materskú školu.

čestné vyhlásenie

vyhlásenie 8a

Hore