Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Poníky

8. júna 2022

Čas strávený so zvieraťom  učí dieťa lepšie vnímať, chápať a spolupracovať. Hipoterapia je príjemná, nenásilná metóda, ktorú deti veľmi dobre prijímajú a vnímajú ako hru.

Deti sa učia koníkov nebáť,  ako sa o koníky treba starať, čo im  umožní učiť sa rozumieť zvieratám a mať bližšie k prírode.

Účinky hipoterapie :

Regulácia svalového napätia: rytmický pohyb koňa pôsobí na spastické svaly relaxačne a hypotonické svaly tonizuje.

Zlepšenie dýchania : vplyvom pravidelného a rytmického pohybu koňa dochádza k regulácii a ekonomizácii dýchania. Stimuluje sa svalstvo hrudníka, brucha, panvového dna a bránica, ktoré sú dôležité pre správny priebeh dychovej vlny. Pomalý húpavý pohyb koňa v kroku navodzuje u dieťaťa pravidelné dýchanie. Dieťa sediace, alebo ležiace na koni vníma rytmus koňa celým svojim telom a podvedome ho preberá a tak mu prispôsobuje aj svoje dýchanie a pohyby.

Zlepšenie reči: U detí dochádza k jej zlepšeniu vďaka uvoľneniu bránice a prehĺbeniu dýchania. Reč stimulujeme rozprávaním a spievaním na koni, veľmi dobre pôsobí smiech a vnímanie rytmu koňa.

Tréning rovnováhy: krok koňa si vyžaduje permanentné udržiavanie rovnováhy, ktoré je podmieňované pohybom koňa vpred, rytmickým kmitaním a zmenami tempa kroku koňa.

Symetria: rytmické striedanie pohybových impulzov koňa doprava a doľava stimuluje symetrické zapájanie svalstva oboch strán tela

Uvedomovanie si vlastného tela: vplyvom pohybu celého tela a permanentnej stimulácii rovnovážnych orgánov zlepšuje aj senzomotorické vnímanie.

Dieťa postupne stráca strach z výšky a nezvyklých polôh, učí sa ako reagovať pri zmenenej situácii

Ovplyvnenie osobnosti – hipoterapia má  účinok aj na  osobnosť a psychiku. Pôsobí všeobecne vyrovnávajúco, nadmerné prejavy oslabuje, oslabené podporuje

Odburávanie nedôvery, úzkosti a strachu– postupným približovaním k veľkému zvieraťu, prvé dotyky, až postupné vysadnutie naň,  pomáha ovplyvniť aj takéto problémy

Podrobnosti

Dátum:
8. júna 2022

Miesto udalosti

MŠ Malokarpatské nám.6